Opony

Wszelkie tematy, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
cezio
Bywalec
Silnik: 2,5
Skrzynia: A/T
Rodzaj napędu: TOD
Rocznik: 2007
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy
Status: Offline

Re: Opony

Post autor: cezio » czwartek 21 mar 2019, 08:18

Miałem kupić Geolandary ale po głowie ciągle chodzi mi BFG KO2.
Wczoraj oglądałem Suzuki Vitarę na tych gumach. Organoleptycznie guma jest znacznie twardsza od moich obecnych AT3 Coopera. Mam obawy o zachowanie takiej twardej mieszanki na mokrej nawierzchni podczas pokonywania zakrętów (a lubię wchodzić ostro). Natomiast codziennie jeżdżę po błocie na reduktorze (dojazd do budowy)i tutaj na pewno byłaby rewelacja. Niestety żaden z moich znajomych nie ma ciężkiego auta 4x4 z BFG KO2 bo chętnie bym się przejechał i sprawdził czy są warte swojej ceny i czy legenda nie jest bajką :)

Zastanawiam się nad wyborem między:

1. Cooper AT3 4S - nowa opona z homologacją 3PMSF, mało opinii.
2. Yokohama Geolandar G015 - AT-ek z homologacją 3PMSF, który wygląda jak opona szosowa.
3. Hankook RF10 - tutaj sporo dobrych opinii szczególnie na rynku kanadyjskim i usa.
4. Maxxis Brawo AT771 - pozytywne opinie na rynku rodzimym czyli USA.
5. BFG KO2.

Rozum mówi kup Hankook lub Coopery, serducho - BFG KO2.
Może ktoś z Was ujeżdżał przynajmniej 2 z powyższych modeli i może mi doradzić?

Awatar użytkownika
marpit
Bywalec
Silnik: 3,3
Postawił piwo: 10 razy
Otrzymał  piwo: 53 razy

Post autor: marpit » czwartek 21 mar 2019, 08:21

Bf wydają się bardzo twarde w połączeniu z h&r :(
31 x 10 R17 :thumbup:

Kaśka
Bywalec
Silnik: wybierz
Skrzynia: wybierz
Rodzaj napędu: Wybierz
Rocznik: wybierz
Postawił piwo: 317 razy
Otrzymał  piwo: 78 razy

Post autor: Kaśka » czwartek 21 mar 2019, 09:45

Marpit, miałam to samo wrażenie po przesiadce z Globgum. Dla mnie były odczuwalnie twardsze, aż poprosiłam Marcina, żebyśmy jeździli z ciut mniejszą ilością powietrza. Na takim samym ciśnieniu jakie bylo w Globgumach ja się czułam niekomfortowo. Fakt, że z kolei Globgumy chyba były dość miękkie... w porównaniu do gum tradycyjnych (na innym aucie) choć może to tylko wrażenie bo i bardzo wysoki bieżnik miały 12mm. i kawał balona to był...

Cezio wierzę, że BFG K02 mogą być bardzo zdradliwe na mokrym. My jeździmy raczej delikatnie bez przeciążeń ( i ABS! ) ale do dynamicznej jazdy po mokrym asfalcie z ostrymi zakrętami, bym się bała... Moim zdaniem to jedyne warunki do jakich się nie nadają. Do tego, i wszystkiego innego, co dają BFG, chwalą Coopery, ale to tylko przeczytane...

My dużo po polnych drogach z kamolami jeźdźiliśmy, a BFG K02 mają te słynne wzmacniane boki... Szybko po asfalcie znacznie mniej... Dlatego BFG spelnia w 100% nasze oczekiwania, ale w Twoim przypadku rzeczywiście może być "ale"...
Zrobiono ze mnie Aspen.
Skradziono mi tożsamość i całą moją twórczość- zdjęcia i wpisy.
Nie ma na to mojej zgody!
Tylko tutaj, na tym forum - forumsorento.pl moje zdjęcia są dostępne i publikowane za moją zgodą. Nigdzie więcej.

Awatar użytkownika
cezio
Bywalec

Post autor: cezio » czwartek 21 mar 2019, 10:50

Dzięki za szybki odzew.
Wybiję je sobie z głowy i z portfela :)

Edyta:
Może ktoś z Was wyjaśni czemu ślizgająca się po mokrym asfalcie BFG KO2 ma klasę B w hamowaniu na mokrej nawierzchni - klasę którą osiągają wysokiej klasy opony szosowe do plaskaczy?
Większość AT-ków ma klasę E :crazy:

Kaśka
Bywalec

Post autor: Kaśka » czwartek 21 mar 2019, 16:18

Bo testy to były kiedyś, a teraz wszystko to lipa i marketingowa ściema?

Jak pracowałam w marketingu pewnej sporej fabryki, proponowano nam różne rzeczy za pieniądze, medale konsumenta, znaki jakości...
Zabili we mnie wiarę we wszystko ;)
Zrobiono ze mnie Aspen.
Tylko tutaj, na tym forum - forumsorento.pl moje zdjęcia są dostępne i publikowane za moją zgodą. Nigdzie więcej.

Awatar użytkownika
cezio
Bywalec

Post autor: cezio » piątek 22 mar 2019, 12:15

Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron z forów Toyoty Tacomy, Forda F150 i Dodga RAM-a wybór padł na Coopery AT3 4S.

Awatar użytkownika
marpit
Bywalec

Post autor: marpit » piątek 22 mar 2019, 19:21

A możesz się podzielić co zdecydowało o wyborze :)
U mnie ostatecznie zdecydowała chwila i cena 2399 z dostawą, bo obserwowałem od pól roku i poniżej 3060 nie było szans i zacząłem obserwować copery mocno. Co do opinii to niewiele mogę powiedzieć na razie. Chyba zdecydowanie ciszej niż na zimówce. Na samym tyle w dynamicznych zakrętach esp pomaga więc to sygnały, że na deszczy trzeba będzie uważać.
Na szybkim szutrze tył tez uciekał na kamieniach. Czas pokaże. Na razie mocno je badam.

Awatar użytkownika
cezio
Bywalec

Post autor: cezio » piątek 22 mar 2019, 21:23

Wielu użytkowników pickupów w USA i Kanadzie - tak jak ja - szuka opon uniwersalnych, które mogłyby zapewnić bezpieczeństwo w warunkach zimowych. Czytając ich opinie opony Cooper AT3 4S spełniają te warunki znacznie lepiej niż BFG KO2, Hankook RF10, Falken Wildpeak. Według opinii tych użytkowników mają znacznie lepszą przyczepność na mokrym asfalcie i śniegu, łatwiej się je wyważa (są znacznie lżejsze od BFG KO2), są ciche. Oczywiście są również i minusy - robią gorzej w ciężkim terenie niż BFG KO2 ale na tym mi mniej zależy.

Marpit jaki masz model Cooperów?

Awatar użytkownika
marpit
Bywalec

Post autor: marpit » piątek 22 mar 2019, 21:32

Ja mam bf a na zimę zimówki :)
Ostatnio zmieniony piątek 22 mar 2019, 21:32 przez marpit, łącznie zmieniany 1 raz.

Kaśka
Bywalec

Post autor: Kaśka » sobota 23 mar 2019, 04:45

cezio pisze:
piątek 22 mar 2019, 21:23
Wielu użytkowników pickupów w USA i Kanadzie - tak jak ja - szuka opon uniwersalnych, które mogłyby zapewnić bezpieczeństwo w warunkach zimowych. Czytając ich opinie opony Cooper AT3 4S spełniają te warunki znacznie lepiej niż BFG KO2, Hankook RF10, Falken Wildpeak. Według opinii tych użytkowników mają znacznie lepszą przyczepność na mokrym asfalcie i śniegu, łatwiej się je wyważa (są znacznie lżejsze od BFG KO2), są ciche. Oczywiście są również i minusy - robią gorzej w ciężkim terenie niż BFG KO2 ale na tym mi mniej zależy.

Marpit jaki masz model Cooperów?
Na naszych krajowych fanpejdżach turystycznie offroadowych chłopaki piszą dokładnie to samo, dlatego zapamiętałam te Coopery :)

I cenowo jak zerkałam też fajne...
Zrobiono ze mnie Aspen.

ODPOWIEDZ

Wróć do „INNE”