Sondy lambda 3,5 v6

AmOn
Silnik: 3,3
Skrzynia: A/T
Rodzaj napędu: TOD
Rocznik: 2005
Status: Offline

Re: Sondy lambda 3,5 v6

Post autor: AmOn » środa 16 paź 2019, 16:16

Mam dokładnie te same świece. Ale na fabrycznej przerwie . Mówisz że zmniejszyć do 0,7?

Awatar użytkownika
CK_rzeszów
Bywalec
Answers: 1
Silnik: 3,5
Rocznik: 2006
Postawił piwo: 67 razy
Otrzymał  piwo: 82 razy

Post autor: CK_rzeszów » środa 16 paź 2019, 20:25

Co do przerwy 0,7 mm to tak mi doradził gazownik, powiedział że najlepsze są świece ngk (wg uznania i ceny) ale z przerwą właśnie 0,7 mm. Czy jest znawcą w tym temacie tego nie wiem.

Dodatkowo wyczytałem w internetach że do gazu przerwa powinna być mała, druga połowa internetu twierdzi że fabrycznej przerwy się nie zmienia - zdania podzielone.
Tylko na tym forum forumsorento.pl moje wpisy i zdjęcia są umieszczane za moją zgodą - nigdzie więcej. Jeśli ktoś posiada moje wpisy i zdjęcia z innych źródeł to posiada je nielegalnie.

Awatar użytkownika
Gerwazy
Bywalec
Rodzaj napędu: EST
Rocznik: 2004
Postawił piwo: 66 razy
Otrzymał  piwo: 90 razy

Post autor: Gerwazy » czwartek 17 paź 2019, 09:37

AmOn pisze:
środa 16 paź 2019, 14:01
Zastanawia mnie tylko kwestia tego typu. U mnie w momencie jazdy ze stałą prędkością obrotową na poziomie 1500 obrotów i prędkości 70-80 km/h. na wyższym biegu powiedzmy 4- 5 zaobserwowałem takie zjawisko że auto potrafi szarpnąć tak jak by się zakrztusiło. to jest taki moment jak np dodaje mu gazu i w momencie 1500 obrotów szarpnie dwa razy i jedzie dalej- nie wiem z czym to powiązać. Tak jak by wysoki bieg połączony z dodawaniem gazu nie miał siły żeby dalej na nim pociągnąć i zaczyna poszarpywać- Jeśli po tym szarpnięciu popuszczę gaz i wcisnę mocniej to skrzynia zredukuje bieg i wtedy ciągnie. Odnoszę wrażenie że tak się dzieje tylko na gazie tak więc aktualnie eksperymentuję z regulacja instalacji po obrotach i obserwuje efekty.

Ja bym jeszcze zainteresował się cewkami. W starym aucie mieliśmy podobnie.... Spokojna jazda bez problemu, noga w podłogę i zaczynało szarpać.
Wymienione przewody, świece. Po jakimś czasie to samo.
Okazało się, że cewka była uszkodzona, która uszkadzała świece. Po wymianie zarówno cewki i świec auto zaczęło jeździć normalnie.
Skradziono mi całą moją twórczość- zdjęcia i wpisy. Tylko tutaj, na tym forum - forumsorento.pl moje zdjęcia są dostępne za moją zgodą. Nigdzie więcej.

Awatar użytkownika
marpit
Bywalec
Silnik: 2,5
Rocznik: 2007
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 22 razy

Post autor: marpit » poniedziałek 22 cze 2020, 15:56

CK_rzeszów pisze:
środa 16 paź 2019, 20:25
Co do przerwy 0,7 mm to tak mi doradził gazownik, powiedział że najlepsze są świece ngk (wg uznania i ceny) ale z przerwą właśnie 0,7 mm. Czy jest znawcą w tym temacie tego nie wiem.

Dodatkowo wyczytałem w internetach że do gazu przerwa powinna być mała, druga połowa internetu twierdzi że fabrycznej przerwy się nie zmienia - zdania podzielone.
Jak oceniasz tę przerwę, zauważalna różnica, brak różnicy ?

Awatar użytkownika
CK_rzeszów
Bywalec
Answers: 1
Rocznik: 2006
Postawił piwo: 67 razy
Otrzymał  piwo: 82 razy

Post autor: CK_rzeszów » poniedziałek 22 cze 2020, 20:03

Nie mam porównania, ale wg mnie jest ok
Tylko na tym forum forumsorento.pl moje wpisy i zdjęcia są umieszczane za moją zgodą - nigdzie więcej. Jeśli ktoś posiada moje wpisy i zdjęcia z innych źródeł to posiada je nielegalnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik 3,5l V6 (195KM)”